פליטות הפה של וולמארט

ראש ממשלתנו וולמארט יצא השבוע במתקפת פליטות פה מביכות, שחושפות דברים שמדינת ישראל היתה מעדיפה לא לחשוף. בתחילת השבוע הוא השמיד את מדיניות העמימות בנוגע לפצצה הגרעינית הישראלית, והיום הוא השמיד את האשלייה שהיתה לכמה מאיתנו, שאנחנו מדינה עצמאית וריבונית שמחליטה בעצמה את החלטותיה וקובעת את המדיניות שלה בהתאם לאינטרסים שלה.

אגב, וולמארט, אם אפילו שוורצנגר, המושל הרפובליקני של מדינת קליפורניה שבארצות הברית, אומר את ההיפך מבוש ביותר מנושא מהותי אחד של מדיניות (נגיד, מחקר בתאי גזע עובריים. נגיד, איכות הסביבה), אני מניחה שגם לך מותר. אבל אם אתה מוכן לזרוק את האפשרות, קלושה ככל שתהיה, לשלום עם סוריה כדי שבוש ימשיך לחבב אותך, נו, שויין, גם זה שיקול חשוב מאוד, אין ספק. או שאולי אתה אומר את זה רק כדי לומר לפרץ מעל גבי העיתונות "נה נה נה, בוש אוהב אותי ואותך לא"?

תגיד וולמארט, אתה באמת צריך אותי הקטנה שתגיד לך שהטיעונים שלך בעניין מפגרים כמו טיעונים של ילד בן ארבע עם קליפת מוח שטוחה מהרגיל? אתה באמת צריך אותי הקטנה שתגיד לך שאין דבר כזה, ידידות, בפוליטיקה הבינלאומית? כולנו, גם אתה, יודעים שהכל זה אינטרסים על גבי אינטרסים. השאלה היא רק למה האינטרסים של ארה"ב – שעם ידידים כמוה באמת לא צריך יותר מדי אוייבים בשנים האחרונות, ושלא היא משלמת את המחיר הכבד מכל על מלחמות וטרור באזורינו – חשובים לך יותר מאלו של ישראל.

ונעבור לשירת ההמנון. הקהל מתבקש לעמוד על רגליו, לשים את ידו על לוח ליבו, ולהפגין מידת התלהבות לאומית מספקת. אחרת, נשסה בכם את ליברמן.

Oh, say can you see by the dawn's early light
What so proudly we hailed at the twilight's last gleaming?
Whose broad stripes and bright stars thru the perilous fight,
O'er the ramparts we watched were so gallantly streaming?
And the rocket's red glare, the bombs bursting in air,
Gave proof through the night that our flag was still there.
Oh, say does that star-spangled banner yet wave
O'er the land of the free and the home of the brave?

0 תגובות בנושא “פליטות הפה של וולמארט

 1. יפה, ולמה לא? אולי אפשר לעשות כמו בצ'כיה, וממש להזמין אנשים לפתיחה של החנות….

  לגבי השימוש שאני עושה בוולמארט – הוא בעצמו התחיל את זה, כשאמר פעם שמבטאים את השם שלו כמו "וולמארט", ואני לקחתי את זה קצת יותר רחוק אחרי שראיתי את הסרט "the high cost of low prices", וחשבתי לעצמי כמה שהכותרת של הסרט כל כך מתאימה לאדון ראש הממשלה (וגם רבים מתכניו).

 2. רובם המוחץ של ההמנונים הם מיליטנטיים להפליא. לדעתי הסיבה היחידה ששלנו לא כזה היא כי הוא נכתב כשהמדינה הייתה בעיקר רעיון ערטילאי נחמד אי-שם בגלות, כשלא היה לנו שום לוקסוס להיות אלימים, מקסימום הומים.

 3. כן, אבל בשביל החרוז…

  star of david spangled banner
  נשמע כל כך מגושם שזה כמעט אמין

  יש גם וגם, אחת מהן היא כמעט במאה אחוז מדינת חסות אמריקאית השניה לא.

  פורטו
  https://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/rq.html
  קוסטה
  https://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/cs.html

  דבר נפלא, ספר העובדות של הCIA .
  אגב, שמת לב לקטגורייה המעולה
  Area – comparative:?

 4. לא אומרים star of david?
  יש משהו כזה, פורטוריקנים. מצד שני, יש גם דבר כזה קוסטה-ריקה (הם אפילו כמעט פשטו רגל לפני כמה זמן). בקיצור, ביטס מי.

 5. לא רק שיש להם אקשן בהמנון, הם אפילו אומרים O’er.

  את חושבת שאם נבקש יפה הם יתנו לפורטו ריקנים (או קוסטה ריקנים, אני אף פעם לא זוכר) הלבנטינים לשיר david star-spangled banner במקום
  star-spangled banner?

 6. הנושא הסורי כבר עלה בקיץ, וגם אז היו דיווחים מלשכת ראש הממשלה המסבירים את העמדה האמריקאית. השבוע הוא הלך עד הסוף, באופן בוטה.
  אבל אנחנו הקטנים. אף אחד לא מתרעם על ויתור העצמאות הזה, וכמה שהוא מזיק לנו בהקשר הסורי.

 7. (באחד הפרקים בסימפסונז, אחרי תגרה המונית במגרש בייסבול, כולם משלימים ורוצים לשיר את ההמנון, אבל בגלל שההמנון שלהם מיליטנטי ואלים מדי הם שרים במקום את "הו קנדה")

 8. אף פעם לא שמתי לב עד כמה ההמנון הזה מיליטנטי. טוב, זה אולי בגלל שאף פעם לא זכרתי מעבר לשתי השורות הראשונות ושתי השורות האחרונות.

השאר תגובה