אחרי שלושה ימים של הלם

ביבי סוף סוף התעשת ומצא את הספין שלו בקמפיין הבחירות החדש בעזה. ראשית, יש לדרוש תמיכה פה אחד מכל הציבור במבצע, כלומר – לוותר על ה"דמוקרטית" (והאמת, מי בכלל צריך שנצביע. לא עדיף לחלק את המנדטים מראש? אהוד? ציפי? מה אתם אומרים?), ושנית, כפי שעולה מהטוקבקיסטים שלו, "ביבי אמר את זה כבר שנים, שיהיו טילים על אשדוד, ואתם צחקתם. עכשיו התברר שהוא צדק. נו, אז למי אתם מצביעים?". כל הכבוד ליועצי הקמפיין שלו. זמן תגובה לא רע לכזה ספין גדול של ברק ואולמרט.

אנשים אומרים לי שלא להצביע בבחירות זה כמו להצביע לביבי ולימין. אני אומרת להם שהסיבה שזו בינתיים ההחלטה שלי היא שאין שום הבדל בין ביבי, ברק או לבני ואין שום הבדל בין מה שמכנה את עצמו "שמאל" כאן ומה שמכנה את עצמו "ימין".לא משנה מה תהיה הצבעתי, אין כל אפשרות ליצור גוש שלטוני או אפילו גוש אופוזיציוני משמעותי שיבטא אפילו בקירוב את העמדות שלי כלפי הדברים המשמעותיים. במקרה כזה, ההצבעה בבחירות כאן שקולה בעיני להצבעה בבחירות בצפון קוריאה.

11 תגובות בנושא “אחרי שלושה ימים של הלם

 1. אם אינך רוצה להכנס לזה – זה בסדר.
  כנראה שאצטרך לחקור לבד (הבנתי שיש בעיה בתוך החברה הערבית)..

  בכל מקרה, שיהיה בהצלחה עם ה- non-voting. קשה לשכנע אדם להצביע כשאינך בטוח על מי תבזבז את קולך..

 2. אורן – כן, המצע שלהם מושלם. בגלל זה כתבתי "דה פקטו". אני מעדיפה לא להיכנס לזה כאן, מטעמי כביסה מלוכלכת וכו' וגם בגלל שבכל זאת יש לי איזושהי סימפטיה אליהם, אבל לצערי נחשפתי קצת ל-inner working שלהם, ולכן גם להם אני כבר לא מאמינה.

  מה היה לנו עד עכשיו? דמוקרטיה מתפוררת. ממש לא פאשיזם אמיתי.

 3. "גם חד"ש עם השותפות הערבית-יהודית הלא אמיתית שלה ועמדותיה דה פקטו כלפי נשים והומוסקסואלים"

  אשמח אם תרחיבי על המשפט הזה,
  בדקתי במצע שלהם ולפחות העמדה הרישמית היא שווין מלא להומוסקסואלים..
  תמר גוז'נסקי התמודדה לפני דב חנין..
  למה השותפות לא אמיתית?

  "יתכן שמה שאנחנו צריכים כאן זה באמת כמה שנות פאשיזם אמיתי"

  מה היה לנו עד עכשיו???

 4. שום דבר לא מוריד שום זכות "להתלונן". חופש בחירה משמעו גם החופש לא לבחור, ומי שנבחר הוא בכל מקרה מי שנבחר להנהיג את כל העם, ולא רק את מי שבחר בו.

  אף אחד עוד לא הצליח לשכנע אותי למה להצביע, ובוודאי למה חובה להצביע. הטירוף המשתולל כאן, לרוע המזל, ימשיך להשתולל בין אם אצביע ובין אם לא. כל מי שאצביע לו יחזק את הפאשיזם – כן, גם חד"ש עם השותפות הערבית-יהודית הלא אמיתית שלה ועמדותיה דה פקטו כלפי נשים והומוסקסואלים. יתכן שמה שאנחנו צריכים כאן זה באמת כמה שנות פאשיזם אמיתי, ואז סוף סוף נראה כמה עשרות אלפים יוצאים לכיכרות כדי להחזיר את הדמוקרטיה.

  ולטלי – כן, נכון, אנחנו עדיין יכולים להתבטא וכו', אבל החירות הזאת הולכת ופוחתת, הקולות נגדה הולכים ומתגברים, וממילא ההשפעה שלה במציאות לא ממש מוכיחה את עצמה.

 5. דב חנין הצליח להעביר המון חוקים ירוקים מהשורה האחורית של האופוזיציה, אבל עדיין לפני המלחמה לא הייתי בטוח שאצביע חד"ש. בכל זאת, מפלגה "ערבית" "קומוניסטית" ועוד כל מיני מילים מפחידות.
  עכשיו די השתכנעתי שהמפלגה היחידה שמשמיעה קול ברור נגד הטבח בעזה היא חד"ש.
  כמו שהמלחמה חיזקה את ברק בסקרים, כך חד"ש מתחזקת מהצד השני (להבדיל).

  לא להצביע לא רק מחזק את ליבני,ברק,ביבי, אלא גם מוריד את הזכות להתלונן אחר כך…

 6. את צריכה גם להתייחס לאיך שאי-ההצבעה שלך מתפרשת. במצב הנוכחי, אי-הצבעה פירושה הצטרפות לסטטיסטיקה של "צעירים מנותקים שלא אכפת להם מכלום ו/או חושבים שכל הפוליטיקאים מושחתים". ולדעתי, השיח האנטי-פוליטי הזה מסוכן יותר מכל הביבים והברקים והלבנים (שאני מסכים איתך שאין הבדל מהותי ביניהם), כי הוא מה שיוצר את המצע לשאיפה ל"מנהיג חזק" שיבוא ויסדר פה את העניינים. ואם זה יקרה אנחנו עוד נתגעגע לביבי.

  אני עוד לא החלטתי למי אני מצביע, אבל אני אשמח למצוא מפלגה שראשיה יתחייבו להשליך נעליים על יוזמי המלחמה הבאה. זה נשמע לי כבר כמו יעד ריאלי.

 7. אני מבינה אותך מאוד אבל מסכימה עם יוחאי.

  נכון, הליכוד-קדימה- העבודה הם כרגע בדיוק אותו דבר.

  אבל אנחנו עדיין לא צפון קוריאה, ולו מפני שאנחנו יכולים להתבטא, לכתוב ולהגיד את דעתנו ולא הורגים אותנו בגלל זה ולא שמים אותנו בכלא בגלל זה.

  זה הבדל חשוב, לא רק סמנטי.

  אני לגמרי לא יודעת למי להצביע, אבל חובה להצביע כי אחרת רק ניתן עוד מנדטים לטירוף המשתולל פה. אל תוותרי על זכותך להשמיע את דעתך או משהו שקרוב לדעתך.

 8. לא להצביע זה אומר להצביע לליכוד, קדימה או העבודה. לשמחתי יש עוד כמה מפלגות עם דעות יותר קרובות לשלי, שההצבעה להן תחליש את הכיוון של הליכוד/קדימה/עבודה ותחזק את הכיוון שלי. כרגע הנטיה שלי היא לחד"ש.
  ככל שיותר אנשים כמוך וכמוני יצביעו – כך תהיה אופוזיציה יותר חזקה.
  רק לשים פתק.

 9. השאלה איננה אם ביבי צדק שיהיו טילים, אלא כמה הוא עצמו ומדיניותו הכושלת תרמו לכך שיהיו טילים. הוא ודאי לא עזר לקדם מערכת יחסים אחרת. מי עוד מעז לדבר על לקדם שלום? אפילו את יוזמת השלום הערבית, שהונחה על שולחן ממשלת ישראל לא טרחנו לבדוק באופן עמוק ורציני.

  כן, יש שם סעיף שהלבנונים הכניסו ואנחנו לא אוהבים – זכות השיבה. אז מה, לא מדברים? כבר נרמז לא אחת, שיש על מה לדבר, ואפשר גם לדרוש את הורדת הסעיף כולו. מדוע אנחנו לא עושים את זה ?

  http://www.yozmatshalom.com/links.html

  http://yozmatshalom.com/forum/viewforum.php?f=2&sid=3772342da8c91a3c2ab72b54bda03776

  במקום לספור נפגעים, היינו עוסקים בהתפלפלות של סעיפי יוזמת השלום הערבית, ורבים איתם על כל פסיק.

 10. הצפון קוריאה מזכיר לי שפעם קראתי שמישהו אמר שכשהיו הסכמי אוסלו הוא ירד לרחובות, ארגן מפגינים והתרוצץ בכבישים ובעצרות. זה לא עזר ורבין לא האט את התהליך. הוא אמר שכשהוא ראה שזה לא עוזר הוא הבין שנותרה לו רק ברירה אחת. ואז הוא ירה בו.

השאר תגובה