יום השמאליים: לכל המאחלים, תודה…

טוב, מסתבר שהיום הוא יום השמאליים הבינלאומי (הנה, האתר הרשמי). ובכן, אני שמאלית, והייתי שמאלית כל חיי, ועם זאת, קשה לי להבין את ההתרגשות הגדולה מהעניין, וקשה לי לומר שזה מעסיק אותי מספיק, עד כדי שארגיש צורך לחגוג את זה ביום מיוחד (וחוץ מזה, היום זה גם יום ההולדת של שוקי. סיבה יותר משמחת לחגיגות). ובכל זאת, אם כבר נתקלתי בעניין הזה, ויש לי כמה דקות פנויות, אז נציין את יום חגי.

מצד אחד, זה מאוד משמח לגלות שהשמאליות משפרת את סיכויי הגאונות שלי (כאילו שלא ידעתי את זה קודם), ומעניקה לי יתרונות בכל מיני תחומים יצירתיים, מילוליים, אמנותיים, מוזיקליים, רגשיים ותפיסתיים (המיספרה ימנית, יו נו).

מצד שני, פחות נעים לגלות שזה מקצר את חיי (היה איזה מחקר שמצא שאנחנו חיים כמה שנים פחות בממוצע וסיכויינו קטנים יותר להגיע לגיל 90. משהו שקשור לסיכויים מוגברים להיות מעורבים בכל מיני תאונות. מצד שני, מי רוצה להגיע לגיל 90. וחוץ מזה, היו כבר מחקרים נוספים שטוענים שזה לא נכון), ושיש לי יותר סיכוי ללקות בסכיזופרניה, אלכוהוליזם, עבריינות, דיסלקציה, מחלת כרון, אולקוס ועוד כל מיני סוגים של נכויות פסיכולוגיות (אם זה נכון, אני לא בסטטיסטיקה של אף אחד מהדברים האלו. חוץ אולי מהנכויות הפסיכולוגיות האחרות) (טפו טפו טפו).

לגבי רשימת השמאליים המפורסמים, העניין אמביוולנטי.מצד אחד, נחמד לגלות שאני משתייכת לקבוצה שכוללת (או מנכסת לעצמה, לא יודעת. בכל זאת, נדמה לי שלגבי חלק מהנוכחים ברשימה קשה קצת להשיג מידע אמין) כל מיני דמויות מרשימות כמו רעמסס השני, אלכסנדר הגדול, יוליוס קיסר, קרל הגדול, נפוליאון בונפרטה, הנסיך וויליאם ואבא שלו, פידל קסטרו, הלן קלר, ד"ר שווייצר, ביל קלינטון וכו'. מצד שני, הקבוצה הזאת כוללת גם את ביבי נתניהו, הנרי פורד, אורי גלר, פט רוברטסון (בלעע), החונק מבוסטון וג'ק המרטש. אה, וגם את רונלד ריגן וג'ורג' בוש האבא. ואת רוס פרו (ויי זמיר).

אבל זה בכל זאת נחמד ונותן תקווה להיות ברשימה אחת עם מיכאלאנג'לו, רפאל, ליאונרדו, לואיס קרול, מרשל מקלוהן, מרק טוויין וה.ג. וולס. ושמחתי לגלות ברשימה גם את אהוב נעורי כריסטיאן סלייטר, את אהובתי הנוכחית אנג'לינה ג'ולי, את הארפו מארקס, את מרילין מונרו, את רוברט דה נירו ואת קרמיט הצפרדע.

באופן אישי, יש רק תחום אחד של החיים שבו השמאליות שלי גורמת לי מצוקה, והוא תחום קופסאות השימורים. ומרוב שאני פשוט לא חושבת על העניין, לקח לי שנים להבין שהסיבה שאני מתקשה לפתוח קופסאות שימורים היא לא בעיה מוטורית ממוקדת באופן חשוד, אלא בגלל שכל פותחני הקופסאות המוצעים למכירה נועדו לימניים. אבל גם הבעיה הזאת הגיעה לפתרון חיובי לאחר שגיליתי את החנות המקוונת הזאת,  ורכשתי בה פותחן קופסאות ייעודי (אם כי צריך גם להכיר אנשים שגרים בארה"ב כדי לרכוש ממנה מוצרים, מאחר והיא לא מבצעת משלוחים לישראל).

ושיהיה לכולכם יום שמאליים שמח.

24 תגובות בנושא “יום השמאליים: לכל המאחלים, תודה…

 1. טוב, עכשיו כבר התקשרתי ל"שלום עכשיו" והם אומרים שהם פנו כבר לתקשורת (ערוץ 10 וויינט). אני דוקא חשבתי שיחידות המחשבים האילה בודאי מקדישות מאמצים רבים בלרדוף תמהונים שמסתכלים במאנגה וקומיקסים לא מוסריים, או בדברים לא הרבה יותר גרועים מזה…

  עם המשתמטים… טוב, באמת כאוב הנושא הזה. אני לתומי האמנתי שיש אנשים שלא יכולים להסתדר במסגרות שונות ושאיש מקצוע (פסיכולוג, עובד סוציאלי, כלומר קב"ן או פסיכולוג צבאי) שהוכשר לכך משחרר אותם מהשרות. חשבתי שאין דרך "להשתמט" מהצבא אלא שיש חוסר התאמה כיוון שפרטים שונים מתפקדים אחרת במסגרות שונות. תמיד, כשאמרו לי (גם אנשי שמאל, בצורה "מפרגנת") שסיום הרומאן שלי עם הצבא ו(בשלב מאוחר מאוד יחסית) עמדותי הפוליטיות מסמלים שאני "סרבן", עניתי שאני ממש לא סרבן, אפילו אין לי יכולת אישית לתפקד בצבא, על אחת כמה וכמה לא יכול הייתי לשבת בכלא. אני מבין (ולא מסכים) עם מישהו שנלחם נגד סרבנות, או נגד שימושים לא ראויים בסיסמה. אבל מה עוללנו למושג האינדיווידואל אם גם לאנשים עם קשיי תפקוד נתנו כותרת מפוצצת ומלאת יחוס כוונות כמוסות. ומה עם הקב"נים, שכל סרבן עובר דרכם- אם אנו מאמינים שזו הכל הונאה, מדוע לא להעמיד את כל הקב"נים לדין צבאי? מי עוד בצבא נקבל שנכשל באופן שיטתי במילוי תפקידו ולא יעמוד לדין? (טוב, סליחה, נזכרתי מי. קשה לסיים מחשבה קוהרנטית במציאות האורוולינית שאנו חיים בה).

 2. אתה צודק שהצדדים האופרטיביים כאן מפחידים, אבל מצד שני, זה גלוי מדי, אז לא סביר שהשב"כ לא מכיר את זה. ומצד שלישי, לא ברור אם אכפת לשב"כ מהדברים האלו. בכל זאת, יש דברים חשובים יותר ומסוכנים יותר, כמו אנשים שחותרים תחת אופיה היהודי והדמוקרטי של המדינה או משתמטים.

 3. התקשרתי למשטרה, בטלפון שמצאתי וומסרתי את הכתובת. הם הפנו אותי למספר יחידה העוסקת בעברות מחשב אך הם לא ענו, לכן נתתי להם פשוט את הכתובת. התקשרתי מטלפון ציבורי ולא השארתי שם. אני קצת (הרבה) פרנואיד כשאני קורא על הדרישה של המשטרה למאגר אינפורמציה אינסופי. אני לא רוצה להיות מקושר במנוע חיפוש של אף אחד לאתר מסוג זה. הם לקחו את הפרטים ואמרו לי שבפעם הבאה אני יכול פשוט להגיש תלונה בכל תחנת משטרה. אם מישהו רוצה הוא מוזמן. נראה לי שהם לפחות יעיפו מבט בדבר הזה בעיקבות הכתובת שמסרתי להם. נתקלתי בו דרך פרובוקציה שמישהו כתב באחד האתרים החברתיים בשביל לעצבן את כל השמאלנים המשועממים, או משהו כזה. גם לי נראה שהדבר המבדיל את האתר הזה מאתרים אחרים בהם ילדים מתכננים להרוג את כל הערבים זה הצדדים האופרטיביים המופיעים כאן, מדריכי הכנת הפצצות ופורום מכירת כלי הנשק.

 4. אורח – מרוב בהלה הפלתי את העכבר. אני לא צוחקת. נדמה לי שאכן תלונה במשטרה היא הדבר הנכון לעשות. אנא ממך, תגיד לי אם אתה מתלונן ומה קורה עם זה. נדמה לי שגם פניה לעיתונות תהיה רעיון טוב – אני אבדוק את זה.

  נבט – אני יודעת את זה. ציטטתי מאיזה אתר אידיוטי. (אגב, זה לא לגמרי נכון, מאחר וסטרס הוא גורם ממריץ וטריגר להפרעות ומחלות רבות, ובעיקר מחליש את המערכת החיסונית, ואת זה למדתי פעם עד לרמת החומרים הפעילים (הרוב נמחק ממוחי, אבל אני יכולה למצוא את זה אם אדרש)).

  תם – היום גם את זה כבר לא צריך. רוב הקופסאות (לפחות כל שימורי המזון לחתולים) מגיעות עם פתיחה מובנית.

 5. שולי אמנם, בנוגע לקופסאות שימורים, ניתן להשיג פותחנים מתאימים גם בארץ. לא הפוכים אבל שעובדים על ציר שאיתו תופסים את הקופסה.

  לי חצי שירות צבאי של מנות קרב שיפר באופן ניכר את יכולת פתיחת קופסאות השימורים שלי.

 6. אם את לא זוכרת מבוקובסקי אחרי ההפגנה- אני עדיין לא קונה את זה שאתם בני שלושים. לא קונה. 25 למעלות! טוונטי פייב רוף! אולי זה כל הדאגות והאחריות החברתית שגורמים לכם לחשוב שאתם זקנים בני שלושים פלוס (ובמקרה של שוקי פלוס פלוס).

 7. xKute – מכיוון שפידל כבר קרוב לסוף וגם ראול די מבוגר, אז אולי זה אומר שאתה צריך להשתלט על קובה. או שלא.

  MRM – קצת אופטימיות – לפחות 30. ונדמה לי שזה השילוב בין השניים.
  תודה בשם שוקי.

 8. יום שמאליים שמח. גם אני שמאלי. זה מוכיח ששמאליות = גאונות, יופי כובש, וחיים של (לפחות!) 18 שנה. (בעצם יכול להיות שכל אלה זה השמאלנות? לא יודע.)

  ומזל"ט לשוקי!

 9. אם אני שמאלי ויש לי יום הולדת היום זה אומר עליי משהו?
  ואם זה גם היום הולדת של פידל קאסטרו שהוא גם שמאלי… זה אומר עלינו משהו?

 10. כרון זה משהו לא נעים שמתרחש באזור המעיים.

  מהמדגם הלא מייצג שלי אני יכולה לומר שאנחנו לא בסיכון לתסמונת מינכהאוזן, אבל דווקא כן לתסמונת נפוליאון (שגם היה אחד משלנו).

 11. מזל טוב לנו!! שיהיה עד 89 שנה….כרגע סימנתי וי רק על האולקוס אז אני רגוע….רגע מה זה הכרון הזה? אני הולך לעשות לו גוגל. ומה בדבר תסמונת מינכאוזן? היא לא נפוצה אצל שמאליים, נכון?

 12. אני גיליתי את זה במקרה בשנה שעברה, וזה היה עד כדי כך חשוב בעיני שהייתי צריכה לקרוא על זה בבלוגים של אנשים אחרים כדי להיזכר…

  ויום שוקי התחיל טוב. עד כדי כך טוב, שמהירות ההקלדה שלי ירדה לרבע.

  וגם תודה.

 13. כן, גם אני שמעתי על זה בפעם הראשונה כשראיתי את האתר הזה. אבל קרמיט הצפרדע יותר מרגש אותי בכל מקרה.

  נטיה לאפילפסיה? לא שמעתי על זה. לא נורא, זה לא יעכב אותי.
  ותודה.

 14. אז מבין כל צבי הנינג'ה, רק דונטלו הוא ימני? ומה עם ספלינטר?

  וחוץ מזה, נחמד לדעת שיש עוד גורם משותף לאגו-מניאקים שרוצים להשתלט על העולם, מלבד נטייה לאפילפסיה.

  יום שמאליים שמח לכולנו, ויום הולדת שמח לשוקי.

השאר תגובה